• Wycieczka nad Jezioro Rożnowskie

  przez  • 8 sierpnia 2014 • Wydarzenia, Wyjazdy

  W dniu 7 sierpnia Nasi Mieszkańcy wyruszyli na bajeczną wycieczkę krajoznawczą nad Jezioro Rożnowskie. Dotarli do uroczego Gródka nad Dunajcem, skąd wyruszyli statkiem w rejs po jeziorze.

  Jezioro Rożnowskie powstało w wyniku spiętrzenia wód rzeki Dunajec. Znajduje się na terenie powiatu nowosądeckiego ok. 12 km na północ od Nowego Sącza. Jest to niezwykle malowniczy teren. Jezioro otaczają wzniesienia Beskidu Wyspowego i Pogórza Rożnowskiego. Swym zarysem Jezioro Rożnowskie przypomina nieregularne „S”, liczy od 18 do 20 km długości, zależnie od stanu wody oraz średnio 1 km szerokości. Głębokość zbiornika zmienia się również w zależności od stanu wody – koło zapory wynosi około 30 m. Cały zbiornik liczy od 16 do 20 km kwadratowych powierzchni.

  Jest to niewątpliwie jedno z bardziej urokliwych miejsc województwa małopolskiego. Miejsce w którym można odpocząć, złapać oddech i zrelaksować się pośród piękna natury.

  Pogoda była sprzyjająca, mimo zachmurzenia deszcz oszczędził wycieczkowiczów. Humory dopisywały od samego początku. Nasze busy wypełniał śpiew i radość. Ten dobry nastrój udzielił się także na statku rejsowym, także kapitanowi i innym uczestnikom rejsu.

  Mieszkańcy mieli także okazję pomoczyć nogi w jeziorze, poszukać kamieni i muszelek. Po krzepiącej ciało i ducha strawie, w jednej z przybrzeżnych restauracji, zadowoleni i odprężeni powrócili do domu. Muszelki znalazły godne miejsca w pokojach, a wspomnienia będą pokrzepieniem słabszych dni.

   

  autor