• SZWAJCARSKO-POLSKI PIKNIK POKOLEŃ

  przez  • 29 maja 2015 • Wydarzenia

  [nggallery, id=40]

  W dniu 16 maja, delegacja Mieszkańców naszego DPS, miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Była to impreza integracyjna, której przyświecała idea „integracji seniorów z osobami młodymi poprzez podejmowanie działań wspólnotowych opartych na doświadczeniu wzajemności i równorzędności.” Miała ona miejsce w Parku Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie. Zorganizował ją Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, w ramach Szwajcarsko- Polskiego Programu Współpracy – „Budowa/wzmocnienie świadomości marki SPPW – Swiss Contribution na terenie koncentracji geograficznej„.

  W programie imprezy były występy artystyczne, prezentacje rękodzieła artystycznego, oraz konkursy i pokazy kulinarne z udziałem Grzegorza Łapanowskiego – gwiazdy programu TOP CHEF.

  Niezwykle przyjemnym punktem programu była oczywiście degustacja przygotowanych potraw.

  W strefie sportu i animacji uczestnicy w różnym wieku mogli integrować się ze sobą poprzez różne gry, zabawy i konkurencje.

  Dzięki tego typu inicjatywie seniory nie tylko mają okazję wspólnie spędzić czas z młodszym pokoleniem. Projekt zwraca uwagę na pokonywanie uprzedzeń, pokazywanie prawdziwego obrazu starości, pokonywanie barier w obrazie ludzi starszych (osadzonych na wykluczeniu społecznym, zawodowym i nietolerancji).

  Organizatorom zależało na zapewnieniu mieszkańcom DPS pełnego, otwartego udziału w życiu społecznym, zwiększeniu u nich poczucia własnej wartości i poczucia bycia potrzebnym, a także na zmianie sposobu myślenia o ludziach starszych wśród młodszego pokolenia i na zapewnieniu starości równoprawnej pozycji wśród innych etapów życia.

   

  autor