• XVI Powiatowa impreza integracyjno-sportowa „JESTEŚMY RAZEM”

  przez  • 3 czerwca 2016 • Wydarzenia

  [nggallery, id=66]

  W dniu 2 czerwca br., drużyna sportowa złożona z naszych mieszkańców (Czesława Gwóźdź, Mariusz Łuszcz, Piotr Przybyła, Józef Papiernik, Janusz Sydor i Edward Boumont), brała udział w zmaganiach sportowych w ramach szesnastej już imprezy integracyjno-sportowej „Jesteśmy Razem.”

  Organizatorem imprezy jest Caritas Diecezji Rzeszowskiej, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Ropczycach. Odbywała się na hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach.

  Imprezę swoją obecnością zaszczycili: Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Stanisław Słowik, ks. dr. Stanisław Mazur, Dyrektor PFRON w Rzeszowie Maciej Szymański, Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Witold Darłak, Członek Zarządu Powiatu Dorota Sędłak, Burmistrz Miasta i Gminy Ropczyce Bolesław Bujak, Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Marek Tęczar, Dyrektor PCPR Zofia Mudryk, Prezes Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z siedzibą w Sędziszowie Młp. Władysław Antos oraz inni zaproszeni goście.

  Po wielu dniach intensywnego treningu, nadszedł czas, by zmierzyć się w zawodach z innymi sportowcami. A byli to m.in.  podopieczni DPS-u Lubzina, WTZ Ropczyce, WTZ Wielopole Skrzyńskie, Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Ropczycach, SOSW w Ropczycach, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z siedzibą w Sędziszowie Młp.

  Nasi zawodnicy zdobyli brązowy medal w konkurencji „Stawianie domina”.

  Tegoroczna impreza odbywała się w klimacie Azji, nie zabrakło orientalnych akcentów. Mogliśmy na przykład brać udział w pokazie mody Dalekiego Wschodu. My również przygotowaliśmy stosowny strój do tej uroczej parady.

  Oprócz sportowych rywalizacji, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Między innymi były to pokazy wschodnich sztuk walki (przygotowane przez członków Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Lubzina, prowadzonego przez Andrzeja Jedynaka). Uczestnicy mieli okazję skorzystać z kącika urody, bądź wyrazić się artystycznie w kąciku plastycznym. Nie mogło zabraknąć też zabaw integracyjnych przy dobrej muzyce. Jak zwykle wiele emocji i radości dostarczyła specjalna konkurencja dla zaproszonych gości i dyrektorów placówek.

  „Jesteśmy razem” to szczególnie przyjemna dla nas impreza. Daje nam możliwość nie tylko do wykazania się, sprawdzenia swych sił, uformowania tężyzny fizycznej, ale przede wszystkim wiąże się ze świetną zabawą. W duchu fair play, z dużą dawką dobrego humoru.

  autor