• Uroczystość Odpustowa ku czci św. Brata Alberta

  przez  • 18 czerwca 2021 • Wydarzenia

  [nggallery, id=149]

  Dzień 17 czerwca to dzień patrona kaplicy naszego domu – świętego Brata Alberta. Jest to dla naszej społeczności duże święto. W czasach przed pandemią świętowaliśmy w dużym gronie znamienitych gości – przedstawicieli władz powiatu i województwa, oraz z mieszkańcami z zaprzyjaźnionych DPS-ów.

  W tym roku również, choć nieco skromniej i we własnym gronie, dziękowaliśmy za dar życia i świętości naszego patrona św. Brata Alberta. Podczas uroczystej mszy świętej modliliśmy się o Jego wstawiennictwo u Boga za wszystkimi naszymi sprawami i dziękowaliśmy za wszelką pomoc, której doświadczyliśmy z Nieba w trudnym czasie pandemii, ale także każdego dnia. Mieliśmy okazję gościć pana Starostę Ropczycko-Sędziszowskiego – Witolda Darłaka, panią Starostę – Bernadetę Frysztak, oraz pana Andrzeja Bączkowskiego – Etatowego Członka Zarządu. Dziękujemy za pamięć o naszych mieszkańcach i naszych wszelkich sprawach i potrzebach, oraz za wspólną modlitwę.

  Cierpliwie czekamy na czas, gdy znów będziemy mogli celebrować taki dzień, jak ten w licznym gronie naszych znajomych, naszych rodzin i gości.

  autor