• Uroczystość Odpustowa ku czci św. Brata Alberta

  przez  • 30 czerwca 2022 • Wydarzenia

  [nggallery, id=159]

  W dniu 21 czerwca odbyła się Uroczystość Odpustowa ku czci św, Brata Alberta – patrona kaplicy naszego domu.

  Mszy Świętej przewodniczył J.E. Ks. Biskup Edward Białogłowski, który w tym roku obchodzi Złoty Jubileusz święceń kapłańskich. W skierowanych do uczestników słowach przybliżył postać św. Brata Alberta i podkreślił znaczenie najprostszych gestów miłosierdzia, które można kierować, na co dzień, w stronę drugiego człowieka. Zwrócił też uwagę na istotną rolę pomocy społecznej.

  W tej ważnej dla naszych mieszkańców i pracowników uroczystości towarzyszyli nam m.in.: przedstawiciele samorządów na szczeblu wojewódzkim i powiatowym, kadra kierownicza Starostwa Powiatowego, dyrektorzy jednostek powiatowych, przedstawiciele sfery duchowieństwa, reprezentanci służb mundurowych, oraz delegacje z zaprzyjaźnionych DPS-ów.

  Oprawę muzyczną Uroczystej Sumy Odpustowej uświetnił chór „Bell Canto” z Małej. Nasi mieszkańcy i pracownicy również czynnie włączyli się w oprawę mszy świętej. Kult świętego Brata Alberta jest bliski naszym sercom, z racji codziennej służby podejmowanej na rzecz naszych podopiecznych. A postać świętego towarzyszy nam w codziennej pracy pod postacią relikwii znajdujących się w kaplicy domu.

  Na koniec uczciliśmy 50-lecie święceń kapłańskich J.E. Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Otrzymał on od nas pamiątkowy obraz z  wizerunkiem Matki Boskiej Jasnogórskiej, wykonany na terapii zajęciowej w naszym domu.

  Serdecznie dziękujemy księdzu biskupowi Edwardowi, księżom uczestniczącym w celebrze i wszystkim gościom, którzy z nami przeżywali ten dzień.

  autor