• Uroczystość Odpustowa ku czci św. Brata Alberta. Jubileusz 25-lecia Domu Pomocy Społecznej w Rudzie

  przez  • 23 czerwca 2023 • Imprezy

  Dnia 20 czerwca 2023 roku odbyła się w naszym Domu uroczystość odpustowa ku czci św. Brata Alberta. W tym roku przeżywaliśmy ją w sposób szczególny, bowiem łączyła się ona z 25-leciem istnienia Domu Pomocy Społecznej w Rudzie.

  Uroczystość uświetnił swą obecnością bp Kazimierz Górny, który przewodniczył mszy świętej. Oprawę muzyczną Uroczystej Sumy Odpustowej uświetnił chór „Bell Canto” z Małej. Nasi mieszkańcy i pracownicy również czynnie włączyli się w oprawę mszy świętej.

  Obecni byli również przedstawiciele władz na szczeblu wojewódzkim i powiatowym, przedstawiciele duchowieństwa, służb mundurowych, delegacje z zaprzyjaźnionych DPS-ów oraz osoby związane z pracą socjalną.

  Kult świętego Brata Alberta jest bliski naszym sercom, z racji codziennej służby podejmowanej na rzecz naszych podopiecznych. A postać świętego towarzyszy nam w codziennej pracy pod postacią relikwii znajdujących się w kaplicy domu.

  Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, którzy zechcieli świętować z nami ten szczególny dzień.

  autor