• Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II

  przez  • 8 lipca 2014 • Wydarzenia, Wyjazdy

  1541888_kosciol-w-wadowicach

  W dniu 14 maja Mieszkańcy naszego Domu wyruszyli zwiedzać miejsca szczególnie związane z osobą św. Jana Pawła II – patrona naszego Domu.

  To przede wszystkim Wadowice – rodzinne miasto Ojca Świętego, w którym się urodził i wychował. Pątnicy mogli zobaczyć kamienicę, w której żył. Zwiedzili także kościół Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w którym przyjął chrzest, gdzie poznawał Boga i wzrastał w wierze. Mieszkańcy mogli także posmakowań wadowickich „papieskich kremówek”.

   

   

  lagiewnikiNastępnym punktem pielgrzymki było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Święty Jan Paweł II szczególnie związany był z tym miejscem. Dzięki Jego staraniom i po kanonizacji Siostry Faustyny, miejsce to stało się światowym centrum kultu Miłosierdzia Bożego. To właśnie tam polski Papież zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu. Nasi Mieszkańcy zwiedzili cały kompleks Sanktuarium, a także uczestniczyli we Mszy Św.

   

   

   

  02-lagiewnikiMimo niestabilnej pogody nasi Pątnicy mile wspominają pielgrzymkę podczas której mogli doświadczyć wielu miłych i krzepiących doznań dla duszy. W miejscach drogich Ojcu Świętemu zostawili modlitwy w intencji wszystkich Mieszkańców i Pracowników DPS.

   

  autor