• Dzień Pracownika Socjalnego.

  przez  • 17 listopada 2014 • Wydarzenia

  12 listopada br. delegacja pracowników naszego DPS, wraz z dyrekcją, miała okazję uczestniczyć w uroczystościach z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, które odbywały się w Zespole Dworsko-Pałacowym w Woli Ocieckiej. Spotkanie zorganizowane zostało przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ropczycach.
  W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego: Przewodniczący Rady prof. Władysław Tabasz, Starosta Powiatu  Stanisław Ziemiński, Wicestarosta Powiatu  Dorota Strzyż,  członkowie Zarządu Powiatu Jerzy Łyszczak, Stanisław Paryś, Adam Stec. Gościem spotkania była także Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie Mariola Zajdel-Ostrowska.

  W spotkaniu brali udział także dyrektorzy i pracownicy ośrodków pomocy społecznej: DPS w Lubzinie, WTZ w Ropczycach, WTZ w Wielopolu, Stowarzyszenie KOŁO w Sędziszowie Młp.

  Ideę pracy osób związanych z opieką i pomocą społeczną, podkreślił Starosta w swym wystąpieniu. Pracę tę należy traktować jak służbę, wtedy właśnie nasi podopieczni będą się czuli jak u siebie w domu ? bo przecież DPS jest dla nich tym domem – nie tylko z nazwy ? zaznaczył Starosta.

  Podczas uroczystości przedstawiciele władz samorządowych złożyli na ręce dyrektorów instytucji życzenia wytrwałości oraz satysfakcji z ich pełnej poświęcenia pracy. Przy tej okazji, Dyrektorzy placówek, mogli złożyć wyrazy uznania i wdzięczności także wobec swych pracowników.

  autor