• Boże Narodzenie

  przez  • 5 stycznia 2015 • Wydarzenia

  [nggallery, id=36]

  Święta Bożego Narodzenia w naszym Domu są szczególnym czasem. Przygotowujemy świąteczną atmosferę, dekorując budynek. Ubieramy choinki i wykonujemy świąteczne ozdoby. Otrzymujemy też wiele dobrych życzeń, które umeszczamy na specjalnej tablicy, by każdy mógł je sobie obejrzeć. Nasi Mieszkańcy także wykonują kartki świąteczne, które wysyłamy zaprzyjaźnionym DPS-om. Szczególnie dbamy o wystrój naszej Kaplicy, gdzie przygotowujemy piękną staropolską szopkę.

  Wieczerza Wigilijna gromadzi wszystkich przy wspólnym stole. Dzielimy się opłatkiemi dobrym słowem. Życzymy sobie tego, czego tak bardzo brakuje nam na co dzień. Zdrowia, miłości, czasem zapomnienia trosk. Wspólne kolędowanie łączy nas w prostej modlitwie dziękczynnej za największy Boży dar – Świętą Dziecinę daną na okup ludkich win.

  Niektórzy mieszkńcy spotykają się ze swoimi rodzinami – wyjeżdżają do bliskich, albo goszczą ich w swoich pokojach. To czas szczególnej radości i ciepła. A najważniejsze jest to, by nikt w Święta nie czuł się samotny i opuszczony.

  autor