• XXIV Dzień Chorego

  przez  • 12 lutego 2016 • Wydarzenia

  [nggallery, id=59]

  Na 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Jest to szczególny dzień dla Naszych Mieszkańców, którzy na co dzień zmagają się z cierpieniem.

  „Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja.” – to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Chorego. W swym orędziu na ten dzień papież Franciszek głosi: „W tym światowym Dniu Chorego możemy prosić Jezusa miłosiernego, przez wstawiennictwo Maryi, Jego i naszej Matki, aby obdarzył nas wszystkich gotowością służby potrzebującym, a konkretnie naszym braciom i siostrom chorym.”

  11 lutego obchodzimy także Święto Matki Bożej z Lourdes, za której wstawiennictwem dokonuje się wiele cudów uzdrowienia.

  W ramach obchodów tego wyjątkowego dnia, 11 lutego Nasi Mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć we mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem J.E.Ks.Bp. Edwarda Białogłowskiego w DPS przy ul Załęskiej w Rzeszowie. Natomiast w dniu 12 lutego została odprawiona msza św. w kaplicy Naszego Domu, podczas której kapłani udzielili Mieszkańcom Sakramentu Namaszczenia Chorych.

  autor