• Misterium Męki Pańskiej – Folusz

  przez  • 22 marca 2016 • Wydarzenia

  W piątek 18 marca delegacja Mieszkańców naszego Domu wzięła udział w Misterium Męki Pańskiej. Inscenizację tę przygotowali, już po raz dziewiąty, mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

  O godzinie 10.30, z placu przed Domem, licznie zgromadzeni wierni wraz z ks. Biskupem Edwardem Białogłowskim i kapłanami z okolicznych parafii, wyruszyli wyznaczoną trasą wraz z Niosącym krzyż, w kierunku kościoła Parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Foluszu. W Drodze Krzyżowej uczestniczyli również przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, a także delegacje mieszkańców z zaprzyjaźnionych DPSów z naszego regionu. Rozważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej przygotowali przedstawiciele z zaproszonych placówek. Naszej delegacji przypadło w udziale przygotowanie Stacji XII – „Pan Jezus na Krzyżu umiera.”

  Coroczne Misterium Męki Pańskiej, skłania wszystkich do refleksji i pokory, gromadzi coraz więcej uczestników, bo trudno o bardziej przekonujące, autentyczne i wzruszające odtworzenie Drogi Krzyżowej, jak to przedstawione przez ludzi prawdziwie cierpiących.

   

  autor