• „Co w trawie piszczy…”

  przez  • 12 września 2016 • Wydarzenia

  [nggallery, id=80]

  W dniu 8 września nasi mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym konkursie. Był to XI Konkurs Ekologiczny pt. „Co w trawie piszczy – Folusz 2016”. Konkurs zorganizował Dom Pomocy Społecznej w Foluszu, wraz ze Starostwem Powiatowym w Jaśle.

  Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszym etapem był test wyboru ze znajomości gryzoni polnych. Wziął w nim udział nasz mieszkaniec pan Władysław Rubacha.

  W drugim etapie nasi artyści zaprezentowali swoje prace plastyczne. A były to: obrazy „Zmierzch” i „Górska łąka” autorstwa pana Piotra Przybyły, oraz obrazy: „Mikroświaty” i „Spłoszony bażant” wykonane przez pana Mariusza Łuszcza.

  Trzeci etap natomiast obejmował przestrzenną kompozycję z wykorzystaniem roślin łąkowych. W tej konkurencji swój talent ujawniła pani Teresa Klęsk komponując „Wspomnienie lata”.

  Żaden uczestnik konkursu nie wrócił z pustymi rękoma. Wszyscy otrzymywali dyplomy, wyróżnienia, oraz drobne upominki. Natomiast nasz mieszkaniec pan Piotr Przybyła zajął pierwsze miejsce w etapie prac malarskich.

  Jesteśmy dumni z wszystkich naszych zawodników.

  Wyrażamy wdzięczność DPS-owi w Foluszu za zaproszenie i świetną rozrywkę.

  autor