• VI Szachowa Jesień w Moczarach

  przez  • 17 października 2016 • Wydarzenia

  [nggallery, id=85]

  W dniach 14- 16 października delegacja naszego Domu miała okazję brać udział w VI edycji Szachowej Jesieni w Moczarach oraz w I Bieszczadzkim Rajdzie Pieszym Mieszkańców DPS-ów.

  Przez trzy dni odbywały się rozgrywki szachowe. Po zaciętej rywalizacji nasi mieszkańcy, tj. Tadeusz Motyka. Władysław Rubacha i Józef Papiernik zdobyli ex aequo IV miejsce. Serdecznie gratulujemy wygranej.

  Wszyscy zaproszeni goście mogli również zwiedzić Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych, w którym to widzieliśmy niesamowite okazy zwierząt występujących na terenie parku.

  Mogliśmy również pomodlić się w pięknym kościółku wybudowanym przez parafian małej miejscowości- Muczne. Na środku kościoła wisi imponujący żyrandol w całości wykonany z poroży jeleni, stanowi on przepiękne połączenie natury i sztuki.

  W Mucznem również odwiedziliśmy  żubry, przebywające w „Zagrodzie Pokazowej Żubra”. Zwierzęta te żyją w swoim naturalnym  środowisku a turyści ze specjalnych platform mogą obserwować ich życie.

  Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, za tak wspaniale zorganizowany czas oraz za wspaniałą zabawę.

   

   

  autor