• XXV Światowy Dzień Chorego.

  przez  • 13 lutego 2017 • Wydarzenia

  [nggallery, id=92]

  „Stając duchowo w Grocie Massabielskiej przed wizerunkiem Niepokalanej Dziewicy, w której Wszechmocny dokonał wielkich rzeczy dla odkupienia ludzkości, pragnę wyrazić moją bliskość względem was wszystkich, bracia i siostry, którzy przeżywacie doświadczenie cierpienia oraz wobec waszych rodzin. Pragnę też wyrazić moje uznanie dla tych wszystkich, którzy w różnych funkcjach i we wszystkich placówkach służby zdrowia na całym świecie kompetentnie, odpowiedzialnie i z poświęceniem działają, by wam ulżyć, uleczyć was i zapewnić wam codzienne dobre samopoczucie. Chciałbym was wszystkich chorych, cierpiących, lekarzy, pielęgniarki, członków rodzin, wolontariuszy zachęcić do kontemplowania w Maryi, Uzdrowieniu Chorych, tej, która zapewnia czułość Boga wobec każdego człowieka i wzór powierzenia się Jego woli, a także do znajdowania zawsze w wierze karmiącej się Słowem Bożym i sakramentami mocy, by miłować Boga i braci, również w doświadczeniu choroby.” Papież Franciszek (Orędzie na XXV Światowy Dzień Chorego)

  W ramach obchodów XXV Światowego Dnia Chorego, w dniu 9 lutego w kaplicy Naszego Domu, została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył ks. bp. Edward Białogłowski. Brali w niej udział także przedstawiciele władz powiatu ze starostą Witoldem Darłakiem na czele, oraz delegacja Mieszkanek z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Lubzinie.

  Ksiądz biskup wygłosił dla nas krzepiące słowo duszpasterskie, udzielił błogosławieństwa, a także odwiedzał mieszkańców w ich pokojach. Było to dla nich szczególne spotkanie.

  Dla naszych mieszkańców to dzień, w którym mogą otworzyć się na łaski Dobrego, Miłosiernego Boga i złączyć swe cierpienia z cierpieniem Chrystusowym. Dla personelu ośrodka jest okazją do większego pochylenia się nad podopiecznymi. I jedni i drudzy mogą tego dnia, jak ze źródła w Lourdes, za wstawiennictwem Matki Bożej, zaczerpnąć miłości, cierpliwości i niezbędnej pomocy .

  Delegacja mieszkańców naszego DPS brała także udział w obchodach Dnia Chorego w Rzeszowie w DPS przy ul. Załęskiej, w dniu 10 lutego.

  Dziękujemy za zaproszenie i gościnę.

  autor