• 26 Światowy Dzień Chorego.

  przez  • 15 lutego 2018 • Wydarzenia

  [nggallery, id=119]

  13 lutego br. w ramach obchodów tegorocznego Światowego Dnia Chorego, mieszkańcy i pracownicy naszego Domu spotkali się na wspólnej eucharystii wraz z przedstawicielami władz powiatowych i delegacją zaprzyjaźnionego DPS w Lubzinie. Mszy świetej przewodniczył J.E.Ks.Bp Kazimierz Górny.

  Biskup Senior wygłosił krzepiące słowo duszpasterskie. Zachęcał wszystkich cierpiących, by złączyli swój ból z cierpieniem Chrystusa, bo tylko w ten sposób cierpienie nabiera zbawczej mocy. Zabrał nas także do Groty Massabielle w Lourdes, gdzie dokonuje się wiele cudów uzdrowienia, ale najważniejsze z tych cudów dotyczą uzdrowienia duszy, otwarcia oczu na tajemnicę cierpienia i jego udział w drodze do zbawienia.

  Nasi mieszkańcy brali czynny udział w oprawie mszy św., a szczególnego uroku dodała obecność kapeli ze Szkoły Podstawowej w Małej pod kierunkiem dyrektora szkoły. Po mszy św. Ksiądz Biskup odwiedzał chorych w pokojach. A kapela z Małej przygrywała nieco bardziej „pod nogę”, by w klimatach ostatkowych uradować serca naszych mieszkańców.

  Dziękujemy Księdzu Biskupowi i zaproszonym gościom za obecność, za modlitwę, dobre słowo, oraz za wspólnie spędzony czas w tak ważnym dniu dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rudzie.

  Dzień wcześniej – 12 lutego – delegacja mieszkańców z naszego Domu uczestniczyła we Mszy Św. pod przewodnictwem J.E.Ks.Bb. Edwarda Białogłowskiego w DPS przy Załęskiej w Rzeszowie. Dziękujemy za zaproszenie.

  autor