• Wakacyjne imprezy integracyjne.

  przez  • 3 października 2019 • Wydarzenia

  [nggallery, id=135]

  Lato to czas obfitujący w różnorakie imprezy integracyjne, zarówno te organizowane wśród społeczności naszych mieszkańców, jak również wyjazdowe.

  Ciepłe dni sprzyjają wyjazdom i spędzaniu czasu na powietrzu. Ponadto, biorąc udział w imprezach wyjazdowych, mamy świetna okazję do integracji z mieszkańcami innych domów, a nawet nawiązania znajomości. Zawsze jest to przyjemnie spędzony czas, który na długo zapada w pamięć. A piękne wspomnienia szczególnie są przydatne później w jesienny czy zimowy czas.

  W tym roku okazji do wypoczynku mieliśmy sporo.

  3 lipca delegacja mieszkańców brała udział w imprezie pod nazwą: „Rośnie jak na drożdżach.” organizowaną przez DPS w Górnie. Główną atrakcję w tym roku stanowiły drożdżowe wypieki. Nasz dom również przygotował łakoć na drożdżach. Szczególną atrakcją były też różnorakie rozgrywki sportowo-rekreacyjne.

  6 lipca odbyła się pielgrzymka mieszkańców do  Częstochowy.  Przed tron Czarnej Madonny zawieźli dziękczynienie i prośby o łaski dla całego Domu.

  7 sierpnia aby letniej tradycji uczynić zadość biesiadowaliśmy przy ognisku. Były tańce, śpiewy i oczywiście kiełbaska.

  29 sierpnia żegnaliśmy lato w Iwoniczu. To impreza organizowana przez DPS Zakonu Bonifratrów. Również tam mieszkańcy mieli okazję do rozrywki i zabawy przy muzyce.

  Skoro pożegnaliśmy lato, należało powitać jesień. Na to przyszedł czas dnia 11 września, a witaliśmy ją w DPS w Lubzinie.

  11 września upłynął również pod znakiem pieczonego ziemniaka. Na ziemniaczane święto zaprosił nas DPS w Krośnie. Na tej imprezie nasi mieszkańcy mogli wykazać się sprytem w konkurencji „zbieranie ziemniaków”. Ciekawą atrakcją był konkurs dyrektorów DPS „obieranie ziemniaków na czas”, w którym pierwsze miejsce zajęła nasza Pani Dyrektor.

  A na koniec wakacyjnych wojaży, dnia 16 września nasi mieszkańcy mieli okazję pielgrzymować do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Przed cudownym obrazem Matki Boskiej Kalwaryjskiej modlili się za wszystkich mieszkańców i pracowników Domu, powierzając Bogu i Maryi wszystkie nasze sprawy.

   

  autor