• „JESTEŚMY RAZEM 2021”

  przez  • 18 czerwca 2021 • Wydarzenia

  [nggallery, id=148]

  W tym roku, XX już Powiatowa Impreza Sportowo-Integracyjna „Jesteśmy razem”, miała nieco inny charakter. Ze względów ograniczeń sanitarnych, do jakich zmusza nas pandemia koronawirusa, nie możemy spotkać się w dużym gronie na hali widowiskowo-sportowej, by cieszyć się wspólną zabawą i integracją. Organizatorzy – czyli Caritas Diecezji Rzeszowskiej zaprosili drużynę mieszkańców naszego domu do zabawy w formie gry terenowej.

  Gra ta odbyła się w dniu 16 czerwca w jednym z najpiękniejszych miejsc w naszym powiecie – w okolicach Krzyża III Tysiąclecia który stoi na wzniesieniu, na terenie Borków Chechelskich. Celem zabawy było znalezienie 8 miejsc z ukrytymi zagadkami do rozwiązania. W każdym kolejnym punkcie znajdywaliśmy fragmenty hasła, które mieliśmy ułożyć w całość, oraz wskazówki do następnego miejsca. Rozwiązaniem zagadek i hasłem głównym była złota myśl greckiego filozofa Sokratesa.

  Ta forma zabawy bardzo przypadła naszym mieszkańcom do gustu. Oprócz lekkiego rozruchu na świeżym powietrzu gwarantowała rozrywkę umysłową.

  Ponadto organizatorzy włączyli nas w zabawę plastyczną. Nasi mieszkańcy na warsztatach terapii zajęciowej mieli wykonać dowolną techniką literę „M”, która ma posłużyć do pamiątkowego napisu.

  Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i przygotowanie tak ciekawej formy spędzenia czasu.

  autor